اخبار
اعلام آماده باش اورژانس استان قزوین در تعطیلات عید سعید فطر
احمد قاسمی، معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین گفت: با توجه به اینکه عید سعید فطر امسال مصادف با تعطیلات تابستان و تعطیلی مدارس شده است، سفرها نفس تازه ای می گیرد و با توجه به اینکه محور استان قزوین به عنوان محور پر تردد کشور و محور مواصلاتی غرب به شرق و شمال به جنوب محسوب می شود، ترددها در این ایام از سال پُر رنگ تر خواهد شد.
قاسمی عنوان کرد: برای رفاه حال و اطمینان خاطر هموطنان و مسافرین عزیز در این ایام، تعداد 48 پایگاه شهری و جاده ای به انضمام پایگاه اورژانس هوایی، تعداد 47 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و تعداد بیش از 200 تکنسین در 24 ساعت شبانه روز خصوصا در ساعات پُرترافیک و پُرتردد در کنار جاده ها به صورت آماده باش مستقر می باشند.
ایشان گفت که از تمامی هوطنان خواهشمندیم در صورت بروز سانحه و فوریت های پزشکی و درمانی شماره 115 را بخاطر سپرده و با حفظ خونسردی و ارائه آدرس صحیح آماده دریافت خدمات درمانی از جانب همکاران ما باشند.
احمد قاسمی بیان کرد: با توجه به اینکه آمار کشته شدگان حوادث رانندگی رو به کاهش است، اما آمار آسیب دیدگان روند افزایش را به خود داشته و 90 درصد علل تصادفات خطای فردی تلقی می شود؛ از این رو خواهشمندیم هموطنان عزیز نهایت دقت و رعایت سرعت مجاز در طول مسیر را داشته باشند و در صورت خواب آلودگی با توجه به آمار 10 درصدی تصادفات در این مورد، حداقل استراحت قبل از حرکت را داشته باشند تا با اتکال به خداوند متعال در این عید فرخنده ، کام شیرین هیچ خانواده ای تلخ نشود.
قاسمی در پایان اظهار کرد: از تمامی همکاران و خانواده بزرگ اورژانس 115 تقدیر و تشکر را داریم که با توجه به این که در این فصول از سال دیگر هم میهنان در حال مسافرت و تفریح هستند؛ ولی خانواده های این عزیزان در کنار همکاران ما هستند و قوت قلبی برای این سفید پوشان خواهند بود.