اخبار
امداد رسانی اورژانس استان قزوین به مصدومان حادثه انفجار منزل مسکونی
دکتر پیمان نامدار، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین گفت: صبح روز 25 تیر 1396 ماموریتی مبنی بر انفجار منزل مسکونی در شهرستان آبیک به واحد ارتباطات اورژانس 115 آبیک اعلام شد که دو آمبولانس و چهار تکنسین از پایگاه های شهری و جاده ای آبیک به محل حادثه اعزام شدند و مصدومان را به مراکز درمانی انتقال دادند.
به گفته متولی اورژانس استان قزوین با رسیدن اولین آمبولانس و پس از بررسی تکنسین های اورژانس، مشخص شد سه مرد، دچار سوختگی درجه 1 و 2 شده اند.
دکتر نامدار بیان کرد: مصدومان پس از انجام اقدامات درمانی اولیه توسط تکنسین های اورژانس، برای اقدامات درمانی تکمیلی، به مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی قزوین منتقل شدند.
 رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین از مردم درخواست کرد تا در اینگونه حوادث، قبل از رسیدن نیروهای امدادی وارد صحنه حادثه نشوند و از جابجا کردن مصدومان، بطور جدی خودداری کنند.
 
حال وخیم دو تن از مصدومان
حسنعلی فرزامی، مدیر پرستاری مرکز آموزشی – درمانی شهید رجایی قزوین درباره این مصدومان اظهار کرد: این سه مرد دچار سوختگی 30 تا 60 درصدی شده بودند که به محض ورود، تیم پزشکی و پرستاری، کار درمان را آغاز کردند.
به گفته فرزامی، یک مرد 23 ساله در حدود 60 درصد دچار سوختگی شدید از ناحیه سر و صورت و دست و پا شده است که برایش لوله گذاری تنفسی انجام شده است.
وی بیمار دیگر را مرد 17 ساله ای عنوان کرد که دچار سوختگی 45 درصدی از ناحیه سر و صورت و قفسه سینه شده است و برای او هم لوله گذاری تنفسی انجام شده است.
بنا به اظهار مدیر پرستاری مرکز آموزشی – درمانی شهید رجایی قزوین، فرد سوم مرد 20 ساله ای است که دچار سوختگی 30 درصدی از ناحیه سر و صورت و گردن شده و اقدمات درمانی بر روی او انجام شده است.
فرزامی تصریح کرد: بیمارانی که با سوختگی بالا پذیرش می شوند، در لحظه ورود، پس از دریافت اقدامات درمانی، برای کاهش درد، بیهوش شده و با استفاده از دستگاه تنفسی، ادامه روند درمان را دریافت می کنند تا پس از بهبودی، مورد جراحی قرار گیرند.