اخبار
اورژانس قزوین، مصدوم حمله خرس را از شوک بیرون آورد
دکتر پیمان نامدار رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان از اعزام تکنسین های اورژانس برای نجات جان مصدوم حمله خرس در روستای کلایه ( از توابع روستای معلم کلایه در الموت غربی) خبر داد.
به گفته ایشان، در آخرین روز تیر ماه 1396 تماس های مکرر مردم با شماره 115 واحد ارتباطات فوریت های پزشکی معلم کلایه، حکایت از حمله یک قلاده خرس به یک مرد سالمند روستایی داشت که در باغ خود مشغول انجام امورات زراعی بوده است.
متولی اورژانس استان قزوین اظهار کرد: بر این مبنا، تیم عملیاتی پایگاه فوریت های پزشکی معلم کلایه، شامل مهرشاد و خان محمدی، به سمت محل اعلام شده شتافتند و پس از پیمودن مسیر 36 کیلومتری  صعب العبور و کوهستانی،  بر بالین مرد سالمند روستایی حاضر شدند.
دکتر نامدار تصریح کرد که  این مرد 84 ساله پس از حمله خرس از نواحی دست و پا و شکم آسیب دیده بود و به علت خونریزی شدید، در فاز اول شوک بوده که با یاری  اهالی روستا از چنگال  این حیوان جان سالم به در برد.
به گفته ی این مقام مسؤول، تکنسین های اورژانس به سرعت درمان اولیه در محل را برای مصدوم آغاز کردند و پس از هوشیار شدن او، مصدوم را برای درمان تکمیلی و مراقبت های ویژه به مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی در قزوین منتقل کردند.
یادآور می شود، فاطمه نجفی، پرستار این بیمار در بخش دو ارتوپدی مردان مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی قزوین، گفت: بیمار از ناحیه ساق پا دچار خونریزی شدید شده بود که توسط دکتر سجادی، متخصص جراحی ارتوپدی مرکز جراحی شد.
وی عنوان کرد که بیمار از ناحیه سر و کتف دچار گاز گرفتگی شده بود که پانسمان شد و در ضمن آمپول هاری به او تزریق گردید.