امدادرسانی اورژانس سه استان به کودک دچار حادثه سوختگی

1398/12/26 دوشنبه

ظهر روز 26 اسفند 1398 ماموریتی مبنی بر سوختگی کودک چهار ساله با شیر داغ در روستای شهید آباد از توابع شهرستان  آوج، به واحد ارتباطات مرکز اورژانس 115 استان قزوین اعلام شد. برای نجان جان این کودک، اورژانس سه استان وارد عملیات شد.

دکتر سهیل سلطانی، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین در این رابطه گفت: بلافاصله تیم اورژانس آوج به محل اعزام شد و کودک چهار ساله ای که با معلق شدن شیر داغ دچار سوختگی 70 درصد از نوع درجه دو شده بود را تحویل و تا رسیدن بالگرد اورژانس 115 در محل، درمان اولیه را برای او انجام داد.

مسؤول اورژانس 115 استان قزوین اظهار کرد که بالگرد اورژانس طبق روال گذشته که در حالت آماده باش بود، 25 دقیقه بعد خود را به روستای شهید آباد رساند و پس از تحویل گرفتن مصدوم از آمبولانس، طی هماهنگی با مسؤولان مرکز فوریت های پزشکی استان های البرز و تهران، راهی استان البرز شد و پس از گذشت 40 دقیقه، مصدوم در محل استقرار بالگرد اورژانس استان البرز، تحویل بالگرد اورژانس استان تهران شد و در نهایت، مصدوم در بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری تهران تحت درمان و بستری قرار گرفت.

دکتر سلطانی ضمن آرزوی سلامتی هر چه زودتر برای این کودک عزیز گفت: به یاری خداوند و وجود بالگرد های مراکز اورژانس استان ها، مصدوم در کمتر از سه ساعت به بیمارستان سوانح سوختگی پایتخت منتقل شد و این یاری و همدلی مضاعف، قابل قدردانی است.


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر