• ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ 
  • کد خبر : ۲۵۶۳
امدادرسانی اورژانس در منطقهٔ صعب‌العبور

دکتر سلطانی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان قزوین :

تماسی که امروز در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ساعت 8،30 صبح با مرکز ارتباطات اورژانس گرفته شد، حاکی از این بود که خانمی ۶۴ ساله‌ای در میان کوه‌های الموت به‌دلیل سکته مغزی دچار بی حسی در اندامها و مشکل در تکلم شده است.

پس از این تماس، کارشناسان پایگاه معلم‌کلایه به‌سرعت عازم محل موردنظر روستای زواردشت در کوه های خشچال شدند، اما پس از طی قسمتی از مسیر با آمبولانس، به‌دلیل صعب‌العبور بودن منطقه، قادر به ادامهٔ مسیر با آمبولانس نبودند. به ناچار باقی مسیر تا رسیدن به بیمار را با قاطر طی کردند.

کارشناسان اورژانس پس از رسیدن به بیمار، به‌سرعت اقدامات درمانی را برای وی آغاز کردند و خوش‌بختانه پس از مدتی بیمار رو به بهبودی رفت. کارشناسان اورژانس بیمار را به صورت فیکس بر روی لانگ (تخته بلند جهت انتقال بیمار) جهت اعزام به بیمارستان، با طی مسافتی سه ساعته به آمبولانس اورژانس منتقل می کنند .کارشناسان اورژانس نیز پس از انتقال بیمار به داخل آمبولانس به سمت قزوین حرکت کردند.

در ادامه مسیر آمبولانس رجایی دشت بیمار را از کد معلم کلایه تحویل گرفته است و سپس بیمار به بیمارستان بوعلی سینا قزوین تحویل داده شد. پس از ۸ ساعت به پایگاه محل خدمت خود باز می‌گردند.

لازم به‌ذکر است به‌دلیل بدی آب و هوا و شرایط جوی و اینکه بیمار در میان کوه‌ها بوده و نقطهٔ مشخصی برای وی اعلام نشده بود، اعزام کارشناسان اورژانس با پرواز هوایی به محل موردنظر مقدور نبوده است.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.0.15.0
    V6.0.15.0